Неділя, 24.11.2024, 19:04
Вітаю Вас Гість | RSS

КУ "Попаснянський ліцей №20"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 73
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Перемоги юних науковців

Літня школа мистецтвознавства у Закарпатті

      Цього року Всеукраїнська МАНівська літня школа з мистецтвознавства  проходила у місті Ужгород. Туди було запрошено  13 манівців з різних областей України. Мені пощастило увійти до їх числа та представляти Луганську обласну малу академію наук учнівської молоді, а саме Попаснянську районну філію.

       Юні мистецтвознавці  приїхали вивчати Закарпатську школу живопису, оскільки вона найяскравіше показує одночасно історію, колорит і саме мистецтво цього регіону. А вивчення школи живопису почалося зі знайомства з її засновниками: Адальбертом Ерделі та Йосипом Бокшаєм. Певну інформацію  про них та заснування й розвиток школи нам ще у перший день повідомив Іван Іванович Небесник, ректор Закарпатської академії мистецтв, який продовжив свою лекцію у четвер.

     Також у нас були лекції на такі теми як «Живопис Закарпаття», «Особливості Закарпатської народної вишивки та писанкарства», «Проблеми і перспективи Закарпатської школи живопису» і «Сучасне мистецтво». Взагалі, цікавість лекції дуже залежала від викладача та широти напряму, адже говорити взагалі про мистецтво і живопис було цікавіше, аніж слухати тільки про мистецтво Закарпаття у окремий проміжок часу. Тим паче на більш загальних лекціях у нас була можливість більше розмовляти з викладачем і обговорювати цікаві питання.

    До речі, нам пощастило ознайомитись із процесом вступу та навчання у Закарпатській академії мистецтв, де місцеві викладачі провели для нас невелику екскурсію по закладу та коротко розповіли про зміст навчання на першому курсі, демонструючи роботи студентів. А Роман Іванович Пилип, який був одним з цих викладачів, потім приходив до нас із лекцією та згодом з практичним заняттям з іконопису. На іконописі ми малювали Ісуса Христа. Насправді, ніхто і здогадатися не міг, що темою практичного заняття буде сакральне мистецтво, і ми спочатку вважали, що викладач пожартував. Усі були приголомшені, тому що раніше  ніколи не зіткалися з малюванням ікон, але результат перебільшив як наші очікування, так і очікування організаторів, які спостерігали за практичним заняттям. Цю подію я  запам’ятаю назавжди.

    У літній школі для  нас було організовано  велику кількість екскурсій, які вражали своєю історією, архітектурою, мистецтвом і картинами. Найпершою була екскурсія по місту Ужгород. Ми ознайомилися з містом, його визначними місцями, пов’язаними з історією, та архітектурою. Взагалі, Ужгород відрізняється від інших міст. По-перше, він менший за розміром, ніж інші обласні центри, але при цьому там затишніше і спокійніше. По-друге, місто знаходиться майже на кордоні зі Словаччиною, і тому там мешкають представники багатьох національностей, які давно змішалися між собою і це  створює особливу атмосферу. Взагалі,  мені місто запам’яталося смачною кавою,  річкою Уж, від назви якою походить назва цього міста та унікальним міським життям Ужгорода, яке призупиняється о 22 годині вечора.

     Наступна екскурсія була до художнього музею  Й. Бокшая, де ми побачили багато картин, робіт самого Бокшая, Ерделі та інших талановитих художників. У музеї були й роботи закордонних митців, та навіть картини Айвазовського, Шишкіна і цікаві малюнки Шевченка. Ще ми побували у мистецькому центрі «Галерея ІЛЬКО», де проходила виставка фоторобіт угорського фотокореспондента під назвою «Будні». Фото, представлені на виставці, були зроблені у період між 1989 та 2008 роками. Виставка була на європейському рівні і ми вперше побували на такому заході. Це дуже сприяло нашому культурному розвитку. Це неможливо відчути і у повній мірі зрозуміти, не побувавши там і не відвідавши цих місць. Також ми були у музеї народної архітектури і побуту під відкритим небом. Там ми побачили хатинки, ніби з давнини. Добре, коли люди пам’ятають свою культурну спадщину і історію. Там ми потрапили на невелику виставку сучасного українського одягу.

    Звісно, Закарпаття неможливо уявити без замків. Ми відвідали чотири з них: Ужгородський, Мукачівський (Паланок), Чинадіївський (Сент-Міклош), і Невицький. Екскурсії до замків були цікавими та сповненими несподіванок. На одній із екскурсій мені випала можливість зіграти на роялях XVIII і XIX  сторіччя із позолоченими струнами. Це підняло мені настрій на весь день і подарувало незабутні спогади.

    Кожен із замків мав щось особливе, а екскурсію по Невицькому, самому зруйнованому, проводив історик Олександр Дзембас, який проводив розкопки цього замку. Від нього ми дізналися що замки поділяють за ступенем реставрації, і найбільш цінними є ті, що збереглися наближеними до  оригіналу та не зазнали багато змін. Саме Невицький замок сподобався мені найбільше. В Ужгородському замку мене вразив колодязь,  у замку «Паланок» відкривався краєвид з висоти, від якого перехоплювало дух, а у замку «Сент-Міклош» під час екскурсії ми проходили між стінами, де колись у давні часи чергували вартові зі зброєю.

    Окрім екскурсій і лекцій у нашій програмі також були майстер-класи та практичні заняття. Окрім заняття з іконопису, ми ще розучували закарпатські пісні, які заспівали на урочистому закритті школи. Було проведено кілька майстер – класів: танцювальний майстер-клас, майстер - класи орігамі та ліплення з глини. За збігом обставин я побувала лише на першому майстер - класі, але не пожалкувала про це. Ми навчились танцювати справжній закарпатський танок і також виступили з ним на закритті літньої школи.

  Зауважу, що нам також виділили час для роботи з психологом, де ми познайомились з цікавими іграми, які нас згуртували.

    В останній день до самого вручення свідоцтв про навчання у цій школі я не могла повірити, що все це закінчилось. Дуже багато подій  відбувалося впродовж  кожного дня, і з такою насиченою програмою ми не встигали помічати, як швидко минає час. Навіть в останній день зранку в нас була екскурсія. На закритті ми показали, чого навчилися на практичному занятті зі співу й майстер-класу з танців. Також я розповіла вірш про Україну, який ще давно вивчила напам’ять, що також додало особливої  атмосфери святу. На початку і у кінці заходу ми співали місцевий гімн МАНу.

    Я зрозуміла, що ми дуже багато чого встигли за цей тиждень. Особисто я розширила свій кругозір, отримала там нові знання та нових друзів.

Рубаненко Маргарита,

 слухачка секції “Мистецтвознавство”

Попаснянської районної філії ЛОМАНУМ

Перемоги юних науковців у 2015 - 2016 навчальному році

 

Поточний навчальний рік є п’ятим роком функціонування Попаснянської районної філії ЛОМАНУМ. Робота керівників секцій та їхніх учнів завжди була плідною. Майже щороку (за виключенням минулого, коли нам на заваді стали бойові дії) наші учні ставали переможцями та призерами обласного та Всеукраїнського етапів конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів МАН.  Цього року слухачі із восьми секцій  районної філії  взяли участь у конкурсних випробуваннях (іспитах з базових дисциплін та  захисті власних досліджень), які відбулися 13 та 14 лютого.

Учениці  Попаснянської гімназії № 20 Кирилова Валерія (9 клас, секція «Українська література») та Шмід Ірина (10 клас, секція «Російська мова») з гідністю представили наш район та посіли ІІІ місця у своїх секціях.  

25 лютого 2016 року у приміщенні дитячої музичної школи №1 міста Сєвєродонецька відбулося урочисте закриття ХХІІ обласного конкурсу, куди дівчата були запрошені для нагородження  разом зі своїми науковими керівниками: Анохіною Ольгою Анатоліївною та Коржик Тетяною Петрівною.

Привітали переможців заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери Лішик Ольга Петрівна, заступник директора Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації – начальник управління освіти та науки Ткачова Тетяна Миколаївна, директор Національного центру «Мала академія наук України», лауреат Державної премії в галузі освіти, кандидат філософських наук - Лісовий Оксен Васильович.

Також  усіх  присутніх вітали своїм виступом Заслужений артист України Тарас Компаніченко та гурт «Хорея Козацька».

Бажаємо усім слухачам філії перемог у  конкурсі наступного року!

 

Керівник Попаснянської районної філії ЛОМАНУМ

Куцевалова Вікторія Іванівна

 

День науки

У третю суботу  травня в Україні святкується День науки. Юні науковці Попаснянського районної філії ЛОМАНУМ зібралися 20 травня у Попаснянській гімназії № 20, щоб поділитися своїми планами та цікавими відкриттями. Учні презентували свої майбутні дослідження, із захопленням слухали одне одного, ставили запитання та надавали поради. У заході взяли участь учні Гірської багатопрофільної гімназії – Хрєнов Дмитро – 10 клас, Старовойтова Ольга, Дейнекіна Катерина – 9 клас, Рибіна Аліна – 6 клас та Попаснянської гімназії № 20 – Кирилова Валерія, Мечет Юлія, Філіпченко Каріма та Рубаненко Маргарита – 9 клас.

В. Куцевалова,

керівник Попаснянської районної філії ЛОМАНУМ

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz